Табу у раціоні для чоловіків

Чоловічий раціон: тестостерону не байдуже

5-ти кратна чемпіонка світу з фітнесу та експерт дієтології Оксана Оробець – про правильне харчування для чоловіків

Якщо ви вважаєте, що курси дієтології – це про жінок і для жінок, ви глибоко помиляєтеся. Чоловіки, так само як і жінки, потребують корекції раціону, мають проблеми із зайвою вагою та гормональними збоями, які викликають цілий «букет» проблем зі здоров’ям. Саме тому тема харчування чоловіків заслуговує на особливу увагу, і ми докладно обговорюємо «чоловічий» раціон з моїми слухачами, що записалися на вебінари або курси дієтології онлайн.

У чоловічому організмі тестостерон, як диригент у симфонічному оркестрі, управляє всім — від настрою та лібідо до імунітету та зовнішнього вигляду.

При зниженому рівні тестостерону чоловіки впадають у депресію та апатію, з’являється невластива сильній підлозі плаксивість, зростає зайва вага, виявляються ознаки ожиріння, зменшується м’язова маса, сексуальне бажання згасає, а постійна втома не залишає.

Все це — ознаки зниженого тестостерону.

Причиною зниження вироблення чоловічого гормону можуть стати:

— неправильне харчування;

— хронічний стрес;

— зайва вага та ожиріння (у 50% випадків  при ожирінні тестостерон знижений);

— відсутність регулярного сексу;

— деякі лікарські засоби;

— високий рівень цукру, підвищений рівень ліпопротеїдів низької щільності, постійно високий тиск;

— відсутність фізичного навантаження.

Не помітити негативних наслідків зниження тестостерону важко. І самі чоловіки, і їхні другі половинки розуміють, що не все гаразд зі здоров’ям, але не завжди усвідомлюють, що всьому виною неправильний спосіб життя і неправильне харчування. З тими, хто побачив причину і записався на курси дієтології онлайн, розбираємо помилки харчування та складаємо оптимальні програми.

Так які ж продукти здатні зменшити, а то й зовсім зупинити вироблення тестостерону і перетворити здорового мачо на змученого болячками і чоловіка, що погладшав?

Отже, що я раджу виключити чи обмежити у раціоні чоловіка.

Цукор та цукоромісткі продукти.

Білий рафінований цукор знижує рівень рН в організмі. Як це впливає чоловіче здоров’я? У кислому середовищі сперматозоїди не можуть нормально рухатися і буквально завмирають, оскільки активний атом водню буквально знеструмлює їх, відбираючи енергію.

Проводячи вебінари та курси дієтології онлайн, я часто чую питання: якщо повністю відмовитися від цукру не виходить, яку кількість можна вважати оптимально безпечною?

Відповідаю: не більше 5 чайних ложок на день і бажано, щоб це була глюкоза із фруктів, сухофруктів чи меду.

Білий дріжджовий хліб.

Будь-яка біла випічка закисляє організм чоловіка не менше, ніж цукор, а «в компанії» з дріжджами рівень тестостерону неухильно падатиме вниз.

Сіль.

Звичайно, натрій необхідний організму, і це один із основних 4 мінералів, які підтримують необхідний рівень лугу в організмі. Але сіль буває різною. Органічна, та, яка знаходиться в овочах та фруктах – засвоюється швидко та легко. Неорганічна — яка купується в магазині, засвоюється погано, та ще й на рівень чоловічого гормону впливає негативно. Втім, чоловік сам відчуває, скільки солі необхідно його організму, і якщо натрію недостатньо, він досолюватиме страви самостійно.

Кава та кофеїн містять напої.

Погана новина для любителів кави: кофеїн зводить до нуля вироблення сперматозоїдів та тестостерону.

Звучить загрозливо, чи не так? Давайте визначимося: важлива якість та кількість.

Каву чоловіки повинні пити тільки натуральну — ніякої розчинної. І, звичайно ж, не «відрами»: одна-максимум дві чашки натуральної кави на день. Кофеїн зупиняє вироблення сперматозоїдів — на той час, поки перебуває в організмі.

Холестерин тваринного походження.

Застереження — у великій кількості. Та доведеться обмежити кількість насичених жирів, якими рясніють жирна свинина, бекон і жирне домашнє молоко.

З молоком — окрема історія, коли йдеться про чоловіків: коров’яче молоко з жирністю понад 8% повно жіночих гормонів – естрогену та прогестерону. Це не означає, що молоко проти чоловіків протипоказане зовсім. Просто не потрібно захоплюватися свіжим молоком на фермах і обмежитися однією склянкою напою на день.

Пиво.

Так, чоловічий напій. Але…. із жіночими гормонами. Якщо вас не приваблюють великі груди, відвислий живіт і волосся, що випало  на чоловічому тілі – чоловіки, настав час зав’язувати з пивом.

Соя та соєві продукти.

Зараз з’являється все більше веганів і вегатеріанців, і щоб компенсувати відсутність незамінних амінокислот, дуже багато фахівців рекомендують переходити на сою. Так, у сої є всі необхідні білки, які організм не може відтворювати, але чоловіків забули попередити, що це чисто жіночий продукт.

Соя містить фітоестроген – жіночий рослинний статевий гормон. Тому сою не рекомендується вживати в їжу сильній статі – особливо хлопчикам у період статевого дозрівання.

М’ясо.

Давайте розбиремо, чому улюблений продукт чоловіків потрапив до цього списку.

Сьогодні тварин годують гормонами, щоб росли швидше і було більше жиру та м’язової тканини. Набагато дешевше годувати тварин жіночими гормонами (естроген, прогестерон, естрадіол), від яких зростає жирова маса, а не тестостероном, від якого йде приріст м’язової тканини. Так що з м’ясом до чоловічого організму потрапляє багато жіночих гормонів. До речі, при термічній обробці гормони не руйнуються. Звичайно, неможливо повністю прибрати м’ясо з раціону та гормони з покупного м’яса, тому намагайтеся просто скоротити кількість порцій, і вже це піде на користь.

Це основний перелік продуктів, які негативно впливають на чоловічий організм.

Максимальне скорочення їх споживання дасть відчутну користь чоловікові.

Для більш глибокого вивчення теми здорового харчування всієї родини запрошую на мої вебінари та курси дієтології онлайн – розбиратимемося разом!

Опубликовано: 21.08.2019 в 09:54