Кисло- не кисло. Шукаємо рівновагу

Не пропустіть вебінар з дієтології від 5-ти кратної чемпіонки світу з фітнесу Оксани Оробець

Сьогодні дедалі популярнішою стає тема олужнення організму.
Провідні дієтологи та відомі лікарі проводять вебінари з дієтології, дають поради про кислотно-лужний баланс, пояснюють, наскільки він важливий не тільки з точки зору утримання ваги тіла в нормі, але й для збереження здоров’я в цілому.
Слухачі, які реєструються на мій вебінар з дієтології, часто запитують: якщо закислення таке шкідливе, значить, варто повністю відмовитися від «кислотної» їжі? Доводиться пояснювати, що такий підхід докорінно неправильний. Звичайно, складно в одній статті повністю розкрити тему, якій присвячено окремий вебінар з дієтології. Але давайте хоча б пройдемося за основними моментами.


Хочу відразу обмовитися: неможливо вживати лише лужну їжу. Тобто в буквальному значенні цього слова, звичайно, можна, але в цьому немає потреби. Нам потрібні як кисла, так і лужна їжа. Питання у розумному поєднанні.
Порівняння на pH!
В основному рідини нашого тіла слаболужні – це кров, лімфа, навколо-і всередині клітинна, всередині суглобова рідина. Винятком є слина, яка змінює своє значення залежно від того, що ми їмо чи п’ємо, і сеча, оскільки через неї виводяться всі токсини.

Необхідни

й кислотно-лужний рівень підтримують 4 мікроелементи:
— Кальцій
— калій
— Магній
— Натрій.

Вони погашають дію агресивних кислот, якщо їх надлишок. Наприклад: при вживанні солодких газованих напоїв, у яких рН близько 3,5 для нейтралізації кислот відбувається витрачання кальцію. Те саме і на тлі переїдання білка.

Найважливіше джерело всіх цих мікроелементів – вода. Але не будь-яка, а слаболужна – з рН 7,1-7,5, ідеально – якщо максимально наближена до показника крові, тобто в діапазоні 7,36-7,42.

Якщо цих мікроелементів організм починає використовувати власні «поклади», щоб підтримувати гомеостаз. При нестачі кальцію відбувається використання його з кісток та зубів. Тобто, якщо людина наголошує на кислі напої та їжу, з’являються передумови до остеохондрозу та окислення зубної емалі. На прикладі дітей зараз можна побачити згубну дію вживання цукру у великих кількостях — жахливий стан зубів, а травматологи б’ють на сполох, що кількість випадків переломів кінцівок збільшилася в рази. Більше того, навіть підліткам ставлять діагноз остеохондроз – захворювання, яке раніше було хворобою виключно дорослих та людей похилого віку.

Закон сполучених судин
Нічого не береться з нізвідки і не йде в нікуди. Якщо вашому організму нема звідки черпати потрібні речовини – він «добуватиме» їх у собі.
Якщо є дефіцит магнію, він витягується з кісток, м’яких тканин та м’язів, клітин головного мозку та серця.

При нестачі калію – компенсується з м’яких тканин серця та судин.

А ось нестача натрію – явище вкрай рідкісне. Виняток — спортсмени, які активно пітніють та займають тривалими виснажливими тренуваннями.
Органічний натрій знаходиться в овочах та фруктах, неорганічний – це звичайна сіль кухонна, яка є у кожного на кухні. У чому різниця? Органічний корисний і засвоюється практично повністю, неорганічний не засвоюється повністю, а при надлишку накопичується, стаючи причиною різних захворювань.

Отже, робимо висновки: щодня людина повинна пити слаболужну воду.
Майже всі інші рідини — кава, чай, соки, фреші, квас, кефір, йогурт, ряжанка, вершки, компоти — призводять до закислення.
У список до лужних напоїв можна додати свіже свіже молоко і айран.

Перейдемо до списку продуктів із підвищеною кислотністю:
— м’ясо, риба, хлібо-булочні вироби, цукор і цукоровмісні продукти, мед, фруктоза, щавель, цибуля, помідори, кислі ягоди, яблука, апельсини, мандарини, всі борошняні вироби, рафіновані крупи, рафінована олія, вся смажена та копчена їжа, бобові, алкоголь.

До лужних відносяться:
будь-яка зелень, будь-який вид капусти, авокадо, селера, свіжий сир, несолодкі ягоди (малина, чорниця), гречка, лимон, груші, банани, картопля, кукурудза, броколі, спаржа, огірки, кабачки, манго, кавун, мигдаль та міндаль , мигдальне молоко, фініки, насіння, кокос, бразильський горіх, лляна олія, спеції (кайенський перець, куркума, часник, імбир)

Як зберегти баланс у їжі, щоб він не зміщувався до кислого середовища?
Ідеальне поєднання – 50/50.
Наскільки це реально? Здійсненно, хоча складно. Але немає нічого неможливого, якщо ставити собі за мету.

Я рекомендую дотримуватись кількох правил:
— випивати свою денну норму води правильного рН;
— з’їдати щонайменше 300 г свіжих овочів на день;
— звести до мінімуму вживання продуктів, які найшвидше закисляють — цукор, алкоголь та смажену їжу.

Якщо вам стала цікавою тема кислотно-лужного балансу, і ви хочете глибше вивчити її, рекомендую прослухати мій вебінар з дієтології «рН – основний показник здоров’я». Реєструйтеся, буде цікаво!
Будьте здорові!
Ваша Оксана Оробець

Опубликовано: 16.09.2019 в 10:43