Як дізнатись свою норму БЖВ

Норми БЖУ: рахуємо та дотримуємося

Доброго дня! Вирішила підняти дуже важливу тему, яку обов’язково вивчаємо з тими, хто приходить на курси дієтології онлайн: як дізнатися про свою денну норму БЖВ – білків, жирів та вуглеводів?

Чому це важливо? Ті, хто вже закінчив мої курси дієтології онлайн, знають: для того, щоб скласти для себе правильну програму харчування, потрібно знати свою норму не тільки калорій, та й конкретно за кожним показником: скільки білків, скільки жирів і скільки вуглеводів необхідно вживати. І не просто знати, а й враховувати при складанні меню. Щоб була користь та результати. А мої курси дієтології онлайн якраз для того й створені, щоб навчити вас харчуватися правильно та досягати максимальних результатів.

Я б навіть сказала, що розуміння того, яка у вас має бути денна норма БЖВ в грамах, набагато важливіша за скрупульозний підрахунок калорій.

Адже, вираховуючи певну кількість калорій, незрозуміло: а чим саме їх наповнювати: навіть усередині тих самих калорій ви можете отримувати різні результати, залежно від кількості БЖВ.

Звичайно, у статті не навчиш усіх аспектів і нюансів, які в повному обсязі отримують слухачі, які закінчують мої курси дієтології онлайн.

Але все ж таки спробую ввести вас у курс справи, щоб ви отримали хоча б поверхове уявлення про суть питання.

Отже, на що звернути увагу в процесі прорахунку для себе норми макронутрієнтів:

— Ваша щоденна фізична активність (тип вашої роботи)

— Наявність фізичних навантажень (кількість тренувань, тип тренувань, тривалість)

— Ваш вік

— Мета вашого типу харчування.

Які основні норми БЖУ:

Білки:

— 1г на 1 кг — без фізичної активності/ тренувань

— 1,3-1,6г на 1 кг — за наявності фізичного навантаження

— 1,7-2 г на 1 кг — для професійних спортсменів

Жири:

1 г на 1 кг тіла — середня норма для всіх

Вуглеводи:

— 1,5г на 1 кг – без фізичного навантаження та при неактивному способі життя

— більше 1,5 г – 3г на 1 кг – при активному способі життя та наявності фізичного навантаження

— від 3 г на 1кг – для професійних спортсменів і при тяжкій фізичній роботі.

Залежно від наявності та інтенсивності тренувань, а також вашої щоденної активності, ви можете підібрати свою необхідну кількість макронутрієнтів.

Поступово, розібравшись із калорійністю свого денного раціону та навчившись обчислювати енергетичну цінність усіх нутрієнтів у стравах, ви зможете складати персональне меню собі та близьким.

Раджу придбати кухонні ваги (якщо у вас їх поки що немає), запастися таблицями калорійності продуктів і обов’язково завести так званий харчовий щоденник. За допомогою цих нехитрих інструментів ви зможете розрахувати БЖУ страв, занести отримані результати до щоденника та згодом використати ці дані при розрахунках. А щоденник також допоможе коригувати свої харчові звички, позбавляючись шкідливих та виробляючи корисні.

До речі, якщо ви хочете цілий рік харчуватися з користю для здоров’я, вміти професійно розробляти програми харчування для себе, своєї сім’ї чи клієнтів – записуйтесь на мій онлайн курс «Фітнес дієтологія. Базовий курс»

КУРС: Фітнес дієтологія. Базовий

Після цього курсу ви станете експертом зі здорового харчування!

Онлайн курс «ФІТНЕС ДІЄТОЛОГІЯ. БАЗОВИЙ КУРС» — це 12 уроків, після яких ви зможете складати програми харчування як професійний дієтолог

З повагою, Оксана Оробець

Опубликовано: 31.01.2020 в 18:17