Гормональний дисбаланс, або чому усі спроби схуднути зводяться до нуля

На найболючіше жіноче питання відповідає завновник Школи фітнесу і дієтології Оксана Оробець

На мої консультації та курси онлайн дієтології часто приходять клієнтки з дуже непростим досвідом схуднення. Мені, як дієтолога, практично відразу стає зрозуміло, що робота має бути складною.

Поясню чому.

Ось збірний образ таких жінок: на курси онлайн дієтології вони приходять після кількох (від року до 5 років) виснажливої, але не дуже успішної боротьби із зайвою вагою. На «бойовому» рахунку — як правило, кілька випробуваних на собі, улюблених, «супер ефективних» дієт.

Для мене це означає одне: організм постійно щось недоотримував — макронутрієнтів (білків, жирів, вуглеводів) або вітамінів і мінералів. А ще не треба бути ясновидячою, щоб здогадатися: коли період дієти закінчувався, організм компенсував усе те, що недоотримував, із запасом.

Підсумок: зайва вага, що називається, очевидна, плюс ще й незрозумілі набряки найчастіше. Схуднути з кожною новою спробою все складніше, а ось набирається вага в рази швидше.

Адже з кожним роком додаються не лише кілограми, а й роки. І організму все складніше підтримувати необхідний гомеостаз (процес саморегуляції організму підтримки рівноваги і стабільності).

Зайва вага та настрій «в ауті»? Перевірте на гормони!

Темі незбалансованого харчування я обов’язково присвячую, проводячи курси онлайн дієтології. Розбираємо ми цей блок і на заняттях у рамках моєї авторської програми — Курс Фітнес дієтологія.

Що відбувається всередині організму при незбалансованому харчуванні?

З’являються гормональні збої: статеві гормони починають вироблятися недостатньо чи, навпаки, перевищують норму. Як наслідок – зайва вага, яка нікуди не йде, перепади настрою, збій у циклі, ПМС, поганий сон, втома…. — цей список можна продовжувати до безкінечності.

Щитовидна залоза, яка «за родом діяльності» відповідає також і за обмінні процеси в організмі, починає давати збої. Гормони щитовидної залози – Т3 та Т4 – починають вироблятися у недостатній кількості. Коли у щитовидки з’являється гіпофункція (Т3 і Т4 виробляються в недостатній кількості) ставлять діагноз гіпотиреоз. Це захворювання може з’являтися на тлі ожиріння і, навпаки, зайвої ваги також проявляється гіпотиреоз.

До речі, щитовидна залоза дуже чутлива до стресів, недоїдання, зневоднення, поганого режиму сну – як і всі жінки;).

На тлі неправильного харчування дають збій та нейротрансмітери – зокрема, норадреналін, серотонін та дофамін. Як наслідок – занепад сил, депресія, небажання щось робити, хворі залежності (наприклад, від їжі).

Але це ще не всі наслідки нездорового харчування. Відбувається збій гормонів, які відповідають за почуття голоду та за насичення – греліну та лептину. Від постійного недоїдання і збою цих гормонів з’являється почуття голоду, яке неможливо контролювати, і зриви, і почуття провини.

Найчастіше дівчата самі себе заганяють у хибне коло: посилені тренування — жорстка дієта — зриви — розлад — і все спочатку.

Час займатися собою і своїм раціоном!

Тож проблему ми озвучили, проблемні питання окреслили. Закономірне питання: чи є вихід?

Звісно! І ті, хто вже пройшов мої  курси онлайн дієтології, знають правильну відповідь: для початку здайте хоча б необхідний мінімум аналізів на гормони, відрегулюйте режим сну та час їди.

Ну, і обов’язково потрібна збалансована програма харчування, яка підходитиме саме вам – і тоді ваші результати не забаряться!

Записуйтесь на курси онлайн дієтології Оксани Оробець – будемо разом складати індивідуальні програми харчування та навчатися мистецтву здорового образу життя.

Опубликовано: 16.08.2019 в 12:46