Фізична активність- скільки тренувань у тренажерному залі необхіодно саме вам

Відповідає автор книги «Анатомія перемоги» – найтитулованіша спортсменка у категорії фітнес Оксана Оробець.

Мені часто запитують: якою має бути оптимальна кількість тренувань на тиждень?

Відразу скажу: немає ідеальної кількості тренувань на тиждень! І ніхто «по фотографії» не визначить, скільки тренувань буде ефективним саме для вас.
Натомість є необхідний мінімум, менше якого, на мій погляд, немає сенсу взагалі розпочинати тренувальний процес та розраховувати на відчутні результати.
Отже: необхідний мінімум – це 3 тренування на тиждень. Чи багато це чи мало? Як викроїти час у своєму щільному робочому графіку, якщо й так – постійний цейтнот?.. Повірте, за розумного підходу та самодисципліни немає нічого неможливого – перевірено на собі.

Давайте порахуємо: у тижні 168 годин. Ваше завдання – виділити щонайменше 3 години для того, щоб у тому, що ви робите, був сенс, і ваші тренування приносили результати. Зробіть так звану фотографію свого робочого дня, коли буквально щохвилини розписується весь робочий день та тимчасові витрати на кожному етапі – і ви виявите чимало віконець, які можна використовувати для занять спортом.

Звичайно, чим більше часу і сил ви інвестуєте в те, чим займаєтеся, тим краще, швидше і якісніше ви отримуєте результати. Про те, як досягти результатів – читайте у моїй книзі «Анатомія перемоги», яка нещодавно побачила світ і написана на основі мого особистого багаторічного досвіду у професійному фітнесі.

Так ось, на підставі мого досвіду я відповідально заявляю: кількість тренувань безпосередньо залежатиме від того, як швидко ви хочете прийти до поставленої мети і яка ця мета (ви націлені на фітнес змагання, плануєте виступати у фітнес бікіні, або ваша мета — змагання з бодібілдингу, ви хочете набрати або скинути вагу, або ж ви просто хочете підтягнути фігуру і плануєте відвідувати найближчий фітнес зал за принципом близькості до будинку чи роботи?). А ще — від вашого початкового рівня підготовки (новачок у фітнесі, атлет-початківець, досвідчений спортсмен).

До речі, у моїй книзі «Анатомія перемоги» – докладні інструкції, як підготуватися до турнірів світового рівня, від харчування та тренувань до гриму та костюма.
Отже, як побудувати оптимальний графік тренувань? Яка фізична активність – норма для вас? Давайте розумітися.

Якщо ви «початківець» у фітнес тренуваннях — почніть зі стабільних 2 занять на тиждень.

Коли у вас закріпиться звичка приходити до зали 2 рази на тиждень, переходьте на 3 рази. І потім можете збільшувати до 4 чи 5 разів.
Знову ж таки, не можна забувати про необхідність давати м’язам час на відновлення (до речі, різні групи м’язів (руки, ноги, плечі, прес і т.д.) мають різний період відновлення, і це обов’язково потрібно враховувати на тренуваннях, якщо ваше завдання – нарощування м’язової маси).

Для когось спорт стає невід’ємною частиною життя, і 30-40 хвилинні тренування щодня стають чудовим ритуалом та способом підтримувати себе у добрій формі.
У моїй книзі «Анатомія перемоги» у розділі «Етапи підготовки» я докладно описую, як правильно підбирати схеми харчування та тренувань залежно від того, на якому етапі ви знаходитесь – міжсезоння, «сушіння», або підготовка до турнірів та змагань, про розумне поєднанні кардіо- та силових навантажень. Ця інформація буде корисна всім, хто так чи інакше стосується фітнесу.

Фітнес для дівчат – це ідеальний варіант роботи над собою та своїм тілом. А оскільки вихідні дані та бажаний результат у всіх різний – то і підхід до тренувань буде різним.

Отже, робимо висновок: немає ідеальної формули для підрахунку, скільки разів на тиждень потрібно тренуватися, це повинні зробити ви та ваш тренер на підставі поставленої мети. Але є універсальне правило: якщо ви всерйоз вирішили зайнятися фітнесом і чекаєте на високі результати, важливо робити це стабільно! Тому що щоб перемогти у будь-якій сфері, а особливо у спорті – для початку потрібно перемогти себе та свою лінь.
Чи готові перемагати? Тоді вперед, у спортзал!

 

Опубликовано: 01.03.2020 в 08:36